Restoran ve Kafeteryalar

Özellikle aromatik kokuların iştah açıcı özelliği tartışılmazdır. Restoranların ve cafe müşterilerinin bu hoş ve iştah açıcı kokulu ortam sayesinde çok daha fazla haz duymaları, hem çekicilik hem de unutulmazlığa neden olacaktır.

Oteller ve Dinlenme Tesisleri

Misafirlerin tesise giriş anından itibaren karşılaşacakları hoş bir koku tüm dinlenme süresince hafızalara işlenecek ve daha sonra tesisin ismiyle çağrışım yapacaktır.

Otel içinde bulunan ve değişik aktivitelerin yapıldığı bölümlerde (Toplantı salonu, fitness, SPA salonları ve restoran) yoğunlaştırılacak kokulandırma ile her zaman hoş bir anı bırakacaktır.

Alışveriş Merkezleri

Alışveriş esnasında ortamda hoş bir koku bulunmasının satışları %20 – %90 ‘ a varan bir oranda arttırıcı etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
Ayrıca kurumsal kimlik kazanma açısından ciddi bir imaj kazanımı sağlayacaktır.

Gece Kulubü ve Barlar

Ambiance ve eğlencenin en yüksek seviyede yaşandığı gece kulübü mekanlarında hoş ve egzotik kokular, rahatlığın ve konforun doruğa çıkmasında en etkili araç olarak müşterilerin coşkusunu arttıracaktır.

Fitness ve Spor Merkezleri

Spor merkezlerinde oluşan hoş olmayan kokular insanların spor yaparken hem motivasyonunu düşürür hem de rahatlamalarını engeller.
Özellikle çiçek aromalı kokuların spor yaparken performansı arttırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Güzellik Salonları ve Kuaförler

Fresh bir koku güzellik salonu ve kuaför müşterilerine orada bulundukları dakikalarda daha rahat, mutlu ve huzurlu anlar yaşatacaktır.

Hastane ve Poliklinikler

Hastanelerde müşteriler tarafından en çok dikkat edilen unsur ortamın hijyenik olmasıdır. Güzel bir koku beyinlerde temizliği pekiştirir ve müşterilerinin hastaneye karşı olan güvenlerini arttırır.

Ofisler ve Plazalar

Güzel bir koku, çok fazla kişinin bulunduğu ofis, plaza tarzı çalışma ortamlarının bunaltan havasını değiştirebilir ve çalışanlar için daha uygun bir iş ortamı sağlar.

Villa ve Apartman Daireleri

Aromaterapi bilimine göre, koku ev ortamında bulunan insanın davranış biçimini ve gün içindeki modunu kolaylıkla etkileyen bir his vermektedir.
Lavanta, vanilya gibi doğal kokuların stres, tedirginlik ve heyecanı azalttığı araştırmacılar tarafından kanıtlanmıştır.

Sinema ve Tiyatro Salonları

Sinema, tiyatro salonları, konser alanları, toplantı salonları v.b. yerler insanların hoşça veya rahat vakit geçirmek için zaman geçirdikleri yerlerdir.
Aromatik bir koku gelen misafirlerin keyfine keyif katıp onların buralardan mutlu bir şekilde ayrılmalarına vesile olur.

Okullar ve Kurslar

Okullar, öğrenci yurtları ve kütüphaneler gibi eğitim merkezlerinde yaşanan zorlu dakikalar ferah bir kokunun sayesinde rahat ve olumlu bir sürece dönüşecektir.

Terminal, Gar ve Havaalanları

Yoğunluğun çok olduğu (terminal, gar, havaalanı vb.) yerlerde güzel bir koku bekleyenler için dakikaları kısaltıp, gelenlere ise hoş bir başlangıç sunabilir.